Meizu sjell kufje me një kabllo të ndritshme

00:32 / E enjte, 26 Prill 2018

 

Prodhuesi kinez Meizu prodhon kufje me kabllo optike me shkëlqim.

Meizu janë kufje me Bluetooth 4.1. Për këtë arsye kablli i shkëlqyeshëm, një dhe një gjysmë metër, nuk përdoret për transmetimin e sinjaleve audio. Në vend të kësaj, lidh kufje me një paketë baterie, siç shkruan The Verge

Kablli është bërë nga fibra qelqi fleksibël nga prodhuesi Corning. Ngjyra e dritës mund të ndryshohet midis blu dhe të kuqes. Kufjet do të shiten në fund të prillit me 999 juan (rreth 130 euro) në Kinë.

Nëse ata vijnë në Evropë nuk është ende e qartë. Prodhuesi Glow ofron një produkt të ngjashëm me një kabllo me ngjyra të ndezura për 139 dollarë amerikanë (rreth 114 euro).

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400