Mos përdorni emojis në email të punës, do të dukeni ”budalla”

12:31 / E premte, 06 Korrik 2018
A keni vendosur ndonjëherë ’emojis’ në emailin tuaj të punës?

Nëse po, ndaloni që tani përdorimin e tyre, shkruan lajmi.net

Përdorimi i fytyrave të qeshura ju bën të dukeni jo në rregull.

Nëse vendosni emoji në email të punës, ju do dukeni më pak kompentent për ta kryer atë punë, tregojnë studimet.

Gjithashtu, njerëzit kanë tendencë të ndajnë informacion më pak të detajuar kur iu përgjigjen emaileve që përmbajnë emojis.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400