Një kompani e re e smartphonëve futet në tregun amerikan

00:25 / E premte, 02 Mars 2018

 

Nëse ka një lojtar të ri të rëndësishëm në industrinë e telefonave mobil në Shtetet e Bashkuara, atëherë me siguri se ky është prodhuesi kinez Xiaomi.

Kompania është bërë një markë shumë e njohur rreth globit, por në SHBA ata kanë prani absolutisht zero.

Ka pasur shumë thashetheme për depërtimin e tyre në tregun amerikan për shumë vite tashmë, por Xiaomi ende po planifikon debutimin e saj në tregun më të pasur në botë.

Xiaomi ende duhet të luftojë me stigmën që brendet kineze kanë në tregun amerikan, të cilën asnjë prodhues kinez nuk ka arritur ta tejkalojë. Aktualisht marka e vetme aziatike që ka sukses në tregun amerikan, mbetet Samsung e cila është rival direkt me Apple.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400