Një planet xhuxh në mes të Marsit dhe Jupiterit?

12:33 / E martë, 03 Korrik 2018
Shkenca e ka vërtetuar…

Ekziston një planet në mes të Marsit dhe Jupiterit i njohur si planeti Ceres, transmeton lajmi.net

Është një planet xhuxh, sikurse Pluto, dhe sipas shkencëtarëve mund të përmbajë ujë dhe atmosferë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400