Njerëzit po shpenzojnë miliona në iPhone X/ E shkatërrojnë menjëherë

01:19 / E premte, 10 Nëntor 2017

 

Nëse nuk e keni dëgjuar Apple sapo ka hedhur në treg iPhone X. iPhone i ri i cili varion nga $999 ka shumë të reja dhe fasilitete. Është njësoj si iPhone 8 dhe 8 plus, duke përfshirë dhe xhamin, por këtë rradhë me një mundësi karikimi në wirless.

Megjithatë, çdo kush që ka një iPhone e di rëndësinë e pyetjes së çdo telefoni që del: ‘A thyhet shpejt?

Përgjigjia nga shumë blogerë dhe reporter është po.

iPhone X mund të përballojë ujin dhe çdo gjë tjetër, por ta mbani atë pa një kllëf është një vetëvrasje për telefonin tuaj. Raportimet tregojnë që mjafton një goditje dhe një rënie që telefoni juaj të shkatërrohet, apo të çahet.

Prandaj mbajeni me kujdes pasi nuk është se keni para për të blerë dhe një iPhone X tjetër.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400