OnePlus 6: Data e lëshimit, karakteristikat, çmimi dhe gjithçka tjetër që dimë

00:48 / E premte, 20 Prill 2018

 

OnePlus gëzon reputacion për të qenë një telefon në fund të fundit me një çmim të volitshëm.

Që nga nisja e OnePlus One në 2014, ekipi prapa pajisjes ka premtuar lirinë e një telefoni Android me sigurinë dhe lehtësinë e përdorimit të një iPhone. Zëri i kompanisë “Never Settle” ka për qëllim drejtpërsëdrejti konsumatorët që dëshirojnë një telefon të madh për me pak të holla.

Këtë vit, dhe ndoshta këtë muaj, OnePlus pritet të zbulojë dhe të nisë smartphone OnePlus 6.

Këtu është gjithçka që dimë deri më tani:

Prilli duket me pak gjasa, me disa rrjedhje që sugjerojnë se 5 Maj do të ishte mundësia më e hershme. Por mos u habitni nëse jeni duke pritur deri në qershor për një njoftim zyrtar.

OnePlus tashmë ka ngacmuar dy karakteristika kryesore për 6: një dizajn të papërshkueshëm nga uji dhe një procesor më të shpejtë.
Më 3 prill, kompania lansoi një video së bashku me titullin “6et ready!” Ajo përfshinte disa ngjyra spirale dhe fjalët “shpejtësia që ju duhet”, së bashku me numrin gjashtë.

Ai do të nisë me Snapdragon 845 chipset, 8GB RAM dhe 256GB hapësirë ​​ruajtëse, sipas themeluesit të OnePlus dhe CEO Pete Lau ( Liu Zuohu ).

Çmimi:

Duke pasur parasysh se OnePlus është një kompani që krenohet për të bërë telefona inteligjentë më të përballueshëm, do të ishte një lëvizje e çuditshme për rritjen e çmimit.

Thashethemet e çmimeve ndryshojnë nga rreth 520 deri në 749 dollarë . Nëse kjo e fundit është e vërtetë, vendos OnePlus 6 në konkurrim të drejtpërdrejtë me Samsung Galaxy S9 dhe iPhone 8.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400