Përdoruesit e iPhone, probleme me versionin më të ri (FOTO)

00:37 / E mërkure, 15 Nëntor 2017

 

Disa përdorues të iPhone dhe iPad, kanë problem ta shkruajnë shkronjën ‘i’ në pajisjet e tyre.

Kjo po ndodhë për shkak të një gabimi në përditësimin e softuerit të Apple iOS 11, njofton Klan Kosova.

Kur ata përpiqen të shkruajnë ‘i’, teksti i tyre parashikues e korrigjon atë me një “A” së bashku me një karakter të çuditshëm të (?).

Ndërsa nuk është e qartë se çfarë ka shkaktuar dicka të çuditshëm, përdoruesit kanë ndarë një sërë reagimesh shpejtë në internet, dhe Apple ka rekomanduar se përkohësisht do të bëjë një zgjidhje.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400