Peugeot heq dorë nga ky model veturash

00:48 / E mërkure, 18 Prill 2018

 

Veturat me tri dyer janë duke humbur popullaritet në botë. Tani edhe gjiganti francez Peugeot ka hequr dorë nga ky version te modeli 208.

Sipas “AutoWeek”, Peugeot ka konfirmuar se nuk do të prodhojë më vetura të modelit 208 me versionin me tri dyer. Peugeot në Holandë tashmë s’po pranon fare porosi për këtë version.

Në Gjermani, në uebfaqe të ndryshme modeli 208 tashmë ekziston vetëm si version me pesë dyer.

Peugeot aktualisht është duke punuar në gjeneratën e re të modelit 208. Ai pritet të jetë më i madh në hapësirë se gjenerata aktuale.

Në këtë model pritet të vijë edhe një sistem hibrid, por edhe një version tërësisht elektrik, edhe pse asgjë s’është konfirmuar deri tash.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400