Prezantohet telefoni me kamerën më të mirë në treg

00:26 / E premte, 30 Mars 2018

 

Është prezantuar telefoni i kompanisë kineze Huawei P20 Pro

Sipas ekspertëve të tekonologjisë, ky smratphone ka kamerën më të mirë deri më tash në treg nga të gjithë smartphonet e tjerë.

Kamera e Huawei P20 Pro ka një sistem kamerash të trefishtë.

Huawei P20 Pro ka një procesor Kirin 970, bateri 4 000 mAh, 6 GB RAM dhe 128 GB hapësirë për ruajtje të dhënash në P20 Pro. Ndërsa Huaewi P20 ka 4 GB RAM dhe bateri 3400 mAH.

Huawei P20 kushton 649 euro, ndërsa Huawei P20 Pro kushton 899 euro.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400