Produkti i studentëve shqiptarë që e lehtëson punën në laptop (Foto/Video)

01:29 / E premte, 03 Nëntor 2017

 

Laptopët janë duke u bërë mjeti kryesor i punës duke lënë prapa kompjuterët.

Shumë njerëz shpenzojnë orë të tëra gjatë ditës duke punuar në zyrë ose shtëpi në laptopët e tyre.

Edhe pse si pajisje më e lehtë për tu bartur dhe e lehtë për t’u përdorur, laptopët nuk janë të dizajnuar ergonomikisht për përdorim.

Qëndrimi për një kohë të gjatë ulur duke punuar në laptopë ka shumë efekte negative për trupin duke shkaktuar dëmtime, lodhje dhe tendosje gjatë punës.

Shumë pak njerëz kujdesen për ndikimin negativ që ka kjo në trupat e tyre

Një grup i të rinjve kosovarë kanë treguar talentin e tyre duke krijuar një produkt të ri, mbajtëse për laptop.

Kjo mbajtëse është punuar nga druri mediapan i furniruar dhe përmban dimensione që lartësia e laptopit t’i përshtatet trupit të njeriut.

Produkti i krijuar përveç që mbanlaptopin, ndihmon trupin tuaj në shumë aspekte.

Kjo pajisje zvogëlon tendosjen, lodhjen dhe dëmtimet gjatë punës.

Studentët të cilët kanë krijuar këtë pajisje fillimisht kanë filluar me prodhimin e një sasie të vogël, por besojnë që në të ardhmen e afërt njerëzit të vetëdijesohen për rëndësinë e saj dhe kjo sasi e prodhimit të rritet.

Një pajisje e tillë ndihmon edhe në produktivitetin e punës tuaj, prandaj nëse jeni përdorues i laptopit ky produkt nuk duhet të ju mungojë.

Ky produkt i studentëve shqiptar e lehtëson punën tuaj në laptop

Ky produkt i studentëve shqiptar e lehtëson punën tuaj në laptop

Publié par Telegrafi.com sur jeudi 2 novembre 2017

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400