Razer Phone, celulari i duhur për lojra (Foto/Video)

01:14 / E diell, 05 Nëntor 2017

 

Razer, firma e specializuar për “hardware gaming”, ka nxjerrë në treg celularin e përshtatshëm për video-lojra.

 
Razer Phone synon të tërheqë të gjithë ata që nuk janë të kënaqur me atë që ofrojnë “smartphone”-t përsa i përket lojrave elektronike.

Celulari ka një rezolucion 2.560×1.440 piksel dhe frekuencë 120 Hz. Procesori i fuqishëm Qualcomm Snapdragon 835 është i shoqëruar me 8 GB RAM dhe 64 GB kujtesë, ndërsa karta microSD mund të mbajë deri në 2 TB.

Razer Phone do të dalë në treg në 17 nëntor me një çmim prej 749 eurosh.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400