Samsung Galaxy S9 sjell vetëm 4GB RAM

01:19 / E martë, 09 Janar 2018

 

Samsung Galaxy S9 dhe Galaxy S9 Plus pritet të bëhen zyrtarë në Mobile World Congress muajin e ardhshëm. Ne kemi dëgjuar më parë se telefonat e rinj do të vinin me të paktën 6GB RAM. Një thashetheme tjetër sugjeron që Galaxy S9 mund të vijë me 4 GB RAM.

Sipas një raporti të fundit, opsionet e kujtesës për Samsung Galaxy S9 do të përfshijnë 4GB RAM dhe 64GB hapësirë ruajtëse dhe 4GB RAM dhe 128GB hapësirë ruajtjeje.

Galaxy S9 Plus thuhet se vjen me 6GB RAM dhe një zgjedhje të opsioneve të ruajtjes, të cilat përfshijnë 64GB, 128GB dhe 256GB. Mund të ketë gjithashtu një model 512GB të S9 Plus në disa vende.

Ne kemi dëgjuar më parë se Samsung Galaxy S9 do të vijë me një kamerë të vetme me një sensor 12 megapiksel dhe se Galaxy S9 Plus do të vijë me kamera të dyfishta me dy sensorë 12 megapikselësh. Telefonat gjithashtu thuhet të vijnë me njohjen e freskuar të fytyrës dhe një sensor të rifreskuar Iris.

Për përpunuesit do të ketë dy versione të ndryshme, një me procesorin Exynos 9810 të Samsung dhe një tjetër me procesorin e ri Qualcomm Snapdragon 845. Procesorë të ndryshëm do të lëshohen në vende të ndryshme.

Dizajni i ri i Samsung Galaxy S9 dhe Galaxy S9 Plus thuhet të jetë i ngjashëm me atë të Galaxy S8 dhe S8 Plus. Do të kemi më shumë hollësi rreth këtyre telefonave të rinj të Samsung në MWC 2018 muajin e ardhshëm.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400