Samsung lanson Galaxy S9 muajin e ardhshëm

01:41 / E enjte, 11 Janar 2018

 

Samsung do të lansojë muajin e ardhshëm modelin e ri Galaxy S9, në Kongresin Botëror të Celularëve.

Shefi i kompanisë së celularëve, DJ Koh, e konfirmoi këtë për ZGNet dje në CES. Koh nuk dha ndonjë datë specifike, por MWC do të mbahet nga 26 shkurti deri më 1 mars, kështu që lansimi pritet të bëhet brenga kësaj periudhe.

S9 do të jetë pasardhësi i S8 dhe S8 Plus, të cilët u lansuan në eventin e Samsung në Nju Jork marsin e kaluar, para se të dilnin në shitje në prill, transmeton Gazeta Express.

S8 dhe vëllai i tij m i madh u goditën me kritika, të cilat lavdëruan dizajnin e mahnitshëm dhe kamerat mahnitëse. Tash për tash nuk dihet shumë për Galaxy S9, edhe pse nuk pritet ndonjë ndryshim radikal nga celulari S8.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400