Samsung shtyen HTC-në që të mos prezentoi asnjë telefon

11:08 / E shtunë, 27 Janar 2018

Samsung Galaxy S9 do të shfaqet në Mobile World Congress muajin e ardhshëm. Kjo në thelb do të thotë se të gjitha pajisjet e tjera do të mbesin në prapaskenë nga një prodhues si Samsung që tani është i plotfuqishëm.

Disa ishin të shqetësuar se ky lajm do t’i shkaktonte prodhues të tjerë që të shtynin njoftimet e pajisjes. Kjo tingëllon si një ngjarje e cila është pikërisht ajo që po ndodh me HTC.
Disa thashetheme sugjeruan që ne mund të shohim HTC U12 në MWC, por burimet e njohura me situatën po thonë ndryshe. Me sa duket, HTC po tërheq U12 nga MWC dhe ata do të kenë ngjarjen e tyre në vend të kësaj.

Ne mund ta shohim ngjarjen për lansimin e këtj modeli diku në muajin mars ose prill.
Është e vështirë që prodhuesit e tjerë të marrin vëmendje gjatë gjithë vitit, e lëre më, kur Samsung po tregon gjëra të reja.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400