Samsungu pret që S9 të tejkalojë suksesin e S8

00:48 / E mërkure, 14 Mars 2018

 

Samsungu ka ripërsëritur besimin se dyshja e re e telefonave Galaxy S9 do të tejkalojë shitjet e gjeneratës së shkuar.

Kompania tani ka njoftuar se planifikon të shesë 43 milionë njësi sivjet të këtyre dy telefonave.

Sipas “The Bell”, Samsungu në tremujorin e parë pret shitjen e 12 milionë njësive, në të dytin 13 milionë, më pas dhjetë dhe tetë milionë në tremujorin e fundit të vitit.

Kjo është më e lartë se 41-milionëshi i Galaxy S8/S8+ në vitin 2017, që ishte më pak se 48 milionët e S7/S7+ më 2016.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400