Si funksionon Turbo kompresori [ANIMACION]

11:36 / E shtunë, 07 Janar 2017

 

Shumica nga ne kemi dëgjuar për veturat Turbo, por shumë pak kemi njohuri rreth Turbo kompresorit.

 

Express sjell në vazhdim videon ku shpjegohet në detaje funksioni i tij si dhe mënyra se si ai funksionon.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400