Smartphoni që do ta mbajë baterinë deri në shtatë ditë

00:42 / E diell, 08 Prill 2018

 

Blackview P10000 Pro ka një bateri të rikarikueshme që është pothuajse katër herë më e madhe se modelet aktuale të Android-it në 11.000 mAh.

Modelet aktuale të modeleve të smartphone-ve të premtuara kërkojnë jetëgjatësi më të gjatë të baterisë. Në realitet, megjithatë, bateria është zakonisht e zbrazur në fund të ditës.

Një smartphone i ri tani duhet të zgjasë një javë të plotë përpara se të rimbushet.

Kineze Blackview P10000 Pro ka një bateri me kapacitet prej 11,000 mAh. Për krahasim: Samsung S9 lëshuar kohët e fundit ka një bateri prej 3000 mAh, iPhone X 2716 mAh. Sipas Blackview, bateria gjigante do të lejojë një kohë të gjatë deri në shtatë ditë përdorim.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400