Sony prezanton celularin që regjistron në 4K (Foto)

00:20 / E enjte, 01 Mars 2018

 

Sony është përqendruar në regjistrimin e videove në teknologjinë 4K në celularët e saj të rinj Xperia XZ2.

Firma japoneze po shpreson që një teknologji e tillë e avancuar t’i japë avantazh ndaj kundërshtarëve në treg. Në anën e përparme dhe të pasme, Xperia do të jetë e pajisur me Corning Gorilla Glass 5.

“Nëse argëtimi është prioriteti juaj, atëherë Xperia XZ2 and XZ2 Compact janë celularët që ju duhen”, tha Hideyuki Furumi, zv/Presidenti i shitjeve dhe marketingut të Sony.

XZ2 dhe XZ2 Compact do të dalin në shitje muajin e ardhshëm.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400