Tani mund të dini se cilat aplikacione po ua harxhojnë baterinë në iPhone

16:42 / E enjte, 07 Qershor 2018

 

Përditësimi i ardhshëm i iOS 12 do të përfshijë një veçori të re të monitorimit të baterive që detajon cilat aplikacione po ua shkurtojnë jetëgjatësinë telefonëve.

Me veçorinë e re ju mund të shikoni statistikat grafike se cilat aplikacione kanë ndikuar në shuarjen e baterisë.
Në vend që thjesht të shihni një përqindje dhe sasi kohe në ekran, së shpejti do të jeni në gjendje të shikoni ata që shkaktuan harxhimin e baterisë

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400