Tani mund të kërkoni para nga miqtë tuaj në WhatsApp

12:52 / E shtunë, 28 Prill 2018

WhatsApp shtoi aftësinë për të transferuar para brenda aplikacionit të saj të mesazheve vitin e kaluar.

Funksioni aktualisht kufizohet vetëm në Indi, një nga tregjet më të mëdha për aplikacionin e mesazheve të Facebook.

Deri tani, funksionaliteti ka lejuar WhatsApp të transferojë paratë në dritaren e bisedës nëpërmjet një Kodi QR ose ID-së të Interfaqes së Pagesave të Unifikuar (UPI).

Megjithatë, WhatsApp kohët e fundit filloi të testojë një veçori interesante për aplikacionin – aftësinë për të kërkuar para nga miqtë.

Ata që kanë beta versionin në Android mund ta testojnë funksionin tani.

Përdoruesit duhet të drejtohen te Cilësimet> Pagesat> Pagesat e reja brenda aplikacionit, më pas prekni emrin e kontaktit që ju detyrohet të holla.

Softueri do t’ju japë një zgjedhje midis parave të paguara dhe parave të kërkuara.

Më parë, përdoruesve u tregua vetëm opsioni për të dërguar para në një përdorues tjetër brenda aplikacionit për biseda.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400