Tashmë Apple Watch do të ketë ekran 15 përqind më të madh

00:31 / E enjte, 29 Mars 2018

Sipas analistit Ming-Chi Kuo, brezi i ardhshëm i smartwatch i Apple do të ketë një ekran më të madhe. Ai gjithashtu raporton detaje të mëtejshme.

Eksperti i industrisë Ming-Chi Kuo i firmës së analizës së tregut KGI Securities ka zbuluar detaje mbi gjeneratën e ardhshme të Apple Watch. Siç është raportuar nga 9to5mac , smartwatch duhet të ketë një ekran më të madh , ndër të tjera . Ming-Chi Kuo flet për sipërfaqe 15 për qind më shumë. Përveç kësaj, produkti duhet të ketë kapacitet më të madh të baterive dhe sensorë më të mirë se paraardhësi i saj.

Nuk ka gjasa që Apple Watch tjetër do të mbajë të njëjtën madhësi si modelet aktuale, por do të ketë një ekran pa kornizë.

Për shkak të përmirësimeve KGI gjithashtu pret një rritje të shitjeve. 2018 Apple duhet të shesë deri në 24 milionë copë aksesorët e tij të mençur. Kjo do të ishte 30 për qind më shumë se një vit më parë.

Apple Watch i ardhshëm ka gjasa të prezantohet në vjeshtë 2018, së bashku me një gamë të iPhone-ve të ri . Vetëm ditë më parë Apple ka prezantuar një iPad të ri dhe produkte të reja arsimore.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400