Telefoni i parë me 512GB memorie mund të vijë nga Huawei

00:33 / E mërkure, 28 Mars 2018

 

Huawei mund të jetë prodhuesi i parë për të nisur një smartphone me 512GB memorie.

Kjo është nga një hyrje e rregullatorit kinez TENAA, siç e ka zbuluar PhoneRadar. Telefoni ka emrin NEO-AL00 dhe ka gjashtë gigabajt RAM.

Ajo që saktësisht ka të bëjë aktualisht mund të spekulohet. E mundur do të jetë në lidhje me një model të ri të serisë Mate.

Në dhjetor, Samsung ishte prodhuesi i parë që njoftoi ndërtimin e UFS smartphone me 512 gigabajt. Do të ishte e mundur që Huawei të merrte komponentët përkatës nga Samsung.

Madhësia më e madhe e kujtesës së smartfonëve aktualisht në treg është 256 gigabajt. Tani Apple ka iPhone X të Apple, S9 të Samsung dhe Mate 9 të Huawei. Në të njëjtën kohë, natyrisht ka edhe shumë telefona të tjerë të mençur me microSD, mbi të cilat hapësira e ruajtjes mund të zgjatet në përputhje me rrethanat.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400