Truri merr miliona informacione në sekond, por vetëm për kaq është i vetëdijshëm

11:24 / E martë, 03 Korrik 2018
Truri është më i ndërlikuar se edhe kompjuteri më i ndërlikuar në botë.

E vërtetuar shkencërisht:

Truri i njeriut merr 11 milion bit informacione për çdo sekond mirëpo është i vetëdijshëm për vetëm 40, transmeton lajmi.net

Nëse ju tentoni të shqiptoni alfabetin pa i lëvizur buzët apo gjuhën, çdo shkronjë do të tingëllojë njejtë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400