Uber ka humbur 800 milionë dollarë për tre muaj

16:31 / E martë, 27 Dhjetor 2016

Uber pritet të publikojë humbje prej 800 milionë dollarëve në tremujorin e tretë të vitit 2016, pavarësisht nga rritja e vazhdueshme në shitje.
Marrëveshja me kompaninë kineze Didi Chuxing Co, taksat dhe shpenzimet e saj në promovime mund të jenë faktorët që kontribuan në humbje, pavarësisht nga një rritje prej 1.7 miliardë dollarëve që shërbimi i famshëm kishte në shitje në tremujorin e tretë, nga 1.1 miliard dollarë sa kishte në tremujorin e kaluar.

Ndërsa milionat në humbje mund të duken keq në sipërfaqe për Uber, aplikacionin që është vlerësuar të jetë në rreth 68 miliardë dollarë – këto humbje janë në rritje më ngadalë sesa më parë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400