Varka e cila nuk mbytet kurrë

00:39 / E shtunë, 17 Shkurt 2018

 

Nuk janë të paktë ata që kur dalin shëtitje me varka, jahte apo anije kanë frikë se mos mjeti i tyre të mbytet nga dallgët, por nëse do të jeni brenda kësaj varke kjo frikë nuk duhet të ekzistojë.

Praktikisht varka “Thunder Child”, e ndërtuar nga Safe Haven Marine, nuk mund të përfundojë nën ujë.

Dallgët e mëdha mund të jenë shkaktare për përmbytjen e shumë anijeve, por ky nuk është rasti i “Thunder Child”. Ajo është ndërtuar në një formë të tillë që nëse do të përmbysej do të rikthehej serish “në këmbë”.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400