Versioni superluksoz i Mercedesit prej 105.000 eurosh

13:13 / E premte, 13 Korrik 2018
Firma Carlex Design ka vendosur klasën Mercedes X në një trajtim të veçantë, për konsumatorët që dëshirojnë që pick-up e tyre të dallojnë nga rrobat e gatshme.

Disa do të thoshin se pick-up i Mercedes nuk është asgjë më shumë se një Nissan Navara i rindërtuar. Carlex Design nuk mendon ashtu, por klasën X e sheh si potencial, në mënyrë që blerësit e tij të përjetojnë si është më së miri një model me dinjitet.

Në fakt, Maybach ishte inspirim për detaje stilistike të karrocerisë, por edhe në kabinën e modifikuar të Mercedes pick-up.

Kjo kënaqësi do t’iu kushtojë blerësve 105.000 euro, në versionin bazë, ndërsa sipas dëshirës, klientët mund të shpenzojnë edhe më shumë para, pasi Carlex do t’i plotësojë kërkesat shtesë.

Carlex e ka quajtur versionin e klasës X si “Yachting Edition” dhe vetura në fotografitë promovuese është krahasuar me jahtin e vërtetë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400