Xiaomi kopjon Apple, telefoni i ri si iPhone X

01:38 / E enjte, 09 Nëntor 2017

 

Smartfoni i ri që pritet të lansohet nga kompania kineze Xiaomi, i quajtur Mi Mix 2s është fotografuar, duke zbuluar formën e tij në stil të iPhone X.

 
Ekrani i Xiaomi Mi Mix 2s në pjesë nga lartë është në formë sikurse ai i iPhone X, ndërsa pjesët e tjera nuk vërehen në këto foto.

Prerja e ekranit në formë të re, sikurse që është iPhone X nuk është edhe aq e mirë në smartfonat me Android, pasi aplikacionet në këtë platformë nuk e përkrahin atë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400