Xiaomi shet 10 milionë telefona vetëm në muajin tetor

01:47 / E enjte, 02 Nëntor 2017

 

Xiaomi ka shitur 10 milionë telefona në shtator dhe ka përsëritur këtë rezultat edhe në tetor. CEO nga Xiaomi, Lei Jun ka postuar lajmin e mirë në llogarinë e tij Weibo duke u kujtuar njerëzve shitjen e ardhshme të Mi 5X (i njohur ndryshe si Mi A1) më 1 nëntor. Nuk mund të dërgohen 10 milionë telefona në një muaj pa shitur 24 / 7.

Gjithsesi, kompania kohët e fundit vendosi një qëllim ambicioz për veten – për të shitur 90 milionë telefona këtë vit. Kjo do të ishte një rritje prej 50% gjatë vitit të kaluar (58 milionë) dhe një rritje e madhe krahasuar me vitin 2015 (viti i tyre më i fortë deri tani me 70 milionë dërgesa), shkruan Telegrafi.

Nga ana tjetër, CEO i Microsoft Satya Nadella bëri sot një vizitë në Xiaomi HQ dhe Lei Jun i dhuroi atij një Xiaomi Mi Mix 2. Jun thotë se Xiaomi dhe Microsoft kanë një “bashkëpunim shumë të ngushtë” për telefonat, laptopët dhe shërbimet cloud.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400