Youtube e rreptë, i largon videot menjëherë nëse i shkelni rregullat e saj

00:43 / E enjte, 26 Prill 2018

 

Platforma video ka fshirë më shumë se tetë milion video në tre muajt e fundit.

Programi tani po luan rolin kryesor në YouTube kur largon videot nga platforma. Nga 8.3 milionë klipet e fshirë në tremujorin e fundit të 2017, makina zbuluan një të mirë. Rreth tre të katërtat e këtyre 6.7 milionë videove u hoqën para se ato të shihen edhe nga njerëzit, tha platforma e videos Google në një postim të blogut të martën.

Progresi u ilustrua me videot në YouTube me përmbajtje ekstremiste, të cilat u shikuan më pak se dhjetë herë para se të mund t’i fshinte ato: Në fillim të vitit 2017, përqindja ishte tetë për qind, tani është më shumë se gjysma.

Youtube në rishikim
Statistikat për fshirjen e videove do të dorëzohen rregullisht në të ardhmen në YouTube . Platforma video e Google dhe kompanitë e tjera në internet janë akuzuar vazhdimisht për largimin e përmbajtjes ekstremiste, ndër të tjera.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400