Zuckerberg dëshmon për rritjen aksioneve të Facebook

00:45 / E enjte, 12 Prill 2018

 

Skandali i Facebook që i dha kompanisë Cambridge Analytica informacione rreth bindjeve politike dhe fetare, ngjarjeve të ndjekura dhe postimeve të pëlqyera nga miliona përdorues të saj, tronditi jo pak aksionet në Bursë të rrjetit më të madh social.

Humbjet i kaluan 50 miliardë dollarë dy ditë pas publikimit të lajmit.

Por mbrëmjen e së martës, teksa themeluesi i Facebook po dëshmonte para Kongresit Amerikan, vlera e aksioneve të saj filloi të rritej me 2%.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400