23 shkurt 1924, plagoset në atentat Kryeministri i Shqipërisë Ahmet Zogu

11:20 / E premte, 23 Shkurt 2018

Më 23 Shkurt 1924, kryeministri i Shqipërisë Ahmet Zogu, plagoset duke hyrë në parlament gjatë një atentati, që u krye nga maturanti Valter Beqiri. Referencat: Thimi Çollaku / Kalendari i botës shqiptare/qmksh

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400