Erdogan shokon:Gjermania është njëra ndër shtetet që ushqen terrorizmin (Video)

14:38 / E hëne, 13 Nëntor 2017

 

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan në një intervistë dhënë një gazetari gjerman ai thotë se Gjermania është njëra ndër shtetet që ushqen terrorizmin,transmeton InfoPress.

“Ka 30-40 vite që në shtetin tonë luftojmë kundër terrorit dhe shumica e këtyre terroristëve ushqehen në Gjermani .Gjermania këtyre u jep një përkrahje shumë serioze .Rreth këtyre unë ia kam dhënë zonjës Kancelarie 4 mijë dosje dhe kur e pyes kancelaren se çka kanë bërë për këtë ajo më përgjigjet se gjykimi është duke vazhduar .Tani më ka thënë se numri i dosjeve është bërë diku rreth 4500” ka thënë Erdogan.

/S.D/

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400