Gjendja e rëndë dhe e pazhvilluar në Kosovë gjatë sundimit serb, ja si qajnë edhe meshkujt!

07:19 / E hëne, 13 Nëntor 2017

 

Baltë dhe varfëri në çdo cep të Kosovës. Jugosllavia më qellim nuk investonte në Kosovë, sepse Kosova ishte më shumicë absulute shqiptare, kurse resurset e Kosovës, Jugosllavia, gjegjësisht Serbia i shfrytëzonte në maksimum.

Një ekip i televizonit francez Antena 2 kishte vizituar fshatin Nagafc në Rahovec, më rastin e vrasjës se Nasim Elshanit, i vrarë nga policia gjatë një proteste kundër vendimit të qeverisë jugosllave për të hequr autonominë e Kosovës.

Në këtë video të siguruar nga arkivat e këtij televizioni, përveç represionit politik e policor, tregohet edhe gjendja e rëndë ekonomike dhe infrastrukturore e shqiptarëve.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400