Histori inspiruese, njeriu më intelegjent në botë (Video)

11:59 / E enjte, 08 Shkurt 2018

 

Personi më intelegjent në botë, studionte fizikën, dhe admirohej për mendjen e tij briliante. Gjatë një nate, ai kishte humbur vetëdijen, duke rënë nga shkallët, ku iu përkeqësua të folurit dhe nuk kishte më aftësinë për të vozitur shpejt, siç voziste më parë. Ai më vonë u diagnozstifikua me ALS, sëmundje e cila i paralizon njerëzit gradualisht, transmeton Infopress.

Njeriu më intelegjent në Botë kuptoi se kishte vetëm edhe 2 vite jetë, që nënkuptonte se nuk kishte kohë të mjaftueshme për përfundimin e studimeve.

Ai kishte vendosur të shfrytëzonte kohën që i kishte mbetur, kësisoj ai u martua me personin që dashuronte, duke u bërë pastaj baba i tre fëmijëve, pra ai nuk vdiç për dy vite siç kishin caktuar mjetët.

Ky person u bë mendimtar i shquar. Teoritë e tij për universin, ndryshuan fizikën.

Vendosshmëria e tij, ka vërtetuar që diagnoza mund të jetë e gabuar. /Infopress/

Historia inspiruese e njeriut më të zgjuar ne botë,…#Shperndaje

Publié par SHKUPi IM sur mercredi 7 février 2018

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400