Ja si vidhet në xhami në Prishtinë Ditën e Kurban Bajramit (Video)

23:02 / E enjte, 23 Gusht 2018

Ditën e Kurban Bajramit në Xhaminë Hutunije në Prishtinë ka ndodhur një vjedhje.

Gjatë kohës sa imami ishte duke ligjëruar, një i ri shfrytëzon rastin për të vjedhur paratë e lëna nga banorët për nevoja të xhamisë dhe për të varfërit, shkruan Infopress.

Pamjet nga kamera tregojnë një të ri duke thyer me kazmë kasafortën ku gjindeshin paratë.

Klikoni në link për të parë momentin e vjedhjes:

Vjedhje në Xhamin Hatunije në Prishtinë sot me 22.08.2018 Dite Bajrami Ndihma e juaj eshte qe ta Shperndani sa me shum

Publiée par Ramadan Avdullahu sur Mercredi 22 août 2018

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400