Kalendari i lashtë i Beratit (Video)

11:14 / E diell, 04 Shkurt 2018

 

Për Beratin thuhet se sa më shumë e gërmon dhe hulumton, aq më thellë do të derdhesh në histori.

Disa thonë se është 2400 vjet i vjetër, e disa historinë e tij e çon edhe më herët.

Berati ka shumë rrëfime dhe mistere. Një nga këto mistere i sjell emisioni “Gjurmë Shqiptare” i gazetarit Marin Mema, që merret me kalendarin e lashtë që ndodhet në kalanë e Beratit.

Për më shumë, mësojeni historinë pak të njohur e që edhe sot anashkalohet.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400