Kënga për Kosovën që përloti miliona njerëz në mbarë botën

12:20 / E mërkure, 21 Shkurt 2018

Në vitin 1999 e tërë bota ishte solidarizuar me tragjedinë e kosovarëve

Ishte grupi Kelly Family që bëri këngën “Children of Kosovo”, një këngë që kishte pushtuar majat e top-listave në shumë vende të botës.

“Children of Kosovo” ishte njëra prej këngëve që kishte pushtuar shumicën e ekraneve të kanaleve të muzikës në botë pas bombardimeve të Serbisë.

Kjo këngë ishte shndërruar në hit në shumicën e vendeve nëpër botë, sidomos në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, nga vjen edhe grupi. Por, e çuditshme është se asnjëherë Kosova nuk u kujtua për të ftuar për një koncert këtë grup, edhe pse fama e tyre është më e madhe në Evropë se në SHBA.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400