Kështu i detyronin paramilitarët serbë dy të rinjtë shqiptarë të pohonin se Fatmir Limaj ka kryer krime lufte (Video)

12:22 / E hëne, 05 Shkurt 2018

 

Një pjesë e provave të cilat serbët i marrin si dëshmi se UÇK-ja ka kryer krime mbi civilët serbë gjatë luftës në Kosovë, në fakt del se janë të montuara.

Kjo dëshmohet në një video  nga viti 1998 që së fundmi është ripublikuar në mediat serbe.

Në video dy djem të rinjë nga Malisheva, të kapur rob nga serbët para mediave të Beogradit detyrohen të pranojnë se komandantët e kësaj zone kanë kryer krime mbi popullatën civile serbe, shrkuan InfoPress.

Ata përmendin Fatmir Limajn, Gani Krasniqin e Hysni Kilajn, gjoja për vrasje të disa civilëve serbë.

Po të shikohet me kujdes videoja, vërhet se dy të rinjtë nga Malisheva këto deklarata i kishin bërë nën trysni.

Për më shumë shikoni pamjet:

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400