Kështu krenoheshin serbët me djegien e fshatrave shqiptare para mediave të huaja (Video)

11:55 / E mërkure, 07 Shkurt 2018

 

Kjo video e shkurtër tregon se çfarë ndodhi në luftën e Kosovës  gjatë  vitit 1999 dhe i përgjigjet të gjitha pyetjeve rreth spastrimit etnik në Kosovë  më 98-99. 

Njerëzit me uniforma të ushtrisë serbe sulmojnë fshatrat e zbrazëta (si ky që shihet  në video i  quajtur fshati Mihaliq), shkruan InfoPress.

Serbët vjedhin, shkatërrojnë dhe djegin shtëpitë e zbrazura të shqiptarëve.

Shikoni pamjet:

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400