Koha kur Adem Grabovci ishte ‘truprojë’ i Jakup Krasniqit (Video)

14:05 / E premte, 09 Shkurt 2018

 

Delegacioni i Kosovës kanë kishin marrë një pritje të ngrohtë nga qytetarët pas kthimit të tyre në Kosovë pasi përfunduan bisedimet e paqes në Rambuje.

Jaqup Krasniqi, Ramë Buja dhe Azem Syla theksuan se bisedimet nuk kishin qenë të suksesshme por pranuan se kurrë nuk kishin ushqyer “iluzione të mëdha” që ata të ktheheshin me një marrëveshje mbi pavarësinë.

Një turmë e madhe e njerëzve i priti ata në dëborë nëpër fshatrat e Drenicës, shkruan InfoPress.

Vëzhguesit ndërkombëtarë theksuan atë kohë se tensionet janë “jashtëzakonisht të larta” në Kosovë pas bisedimeve paqësore të paqes në Rambuje. Por Krasniqi tha se nuk kishin udhëtuar në Francë me shpresën se do të ktheheshin me pavarësinë e Kosovës.

Ndërkaq ajo që tërhjek vëmendjen në pamjet e publikuara nga AP është ish deputeti i PDK-së, Adem Grabovci i cili qëndron vazhdimisht mbrapa Krasniqit duke e udhëzuar atë. /InfoPress

Shikoni pamjet:

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400