Kosovarët nuk ia kishin frikën serbëve, para tybe thërrisnin “Demokraci”(Video)

12:53 / E martë, 06 Shkurt 2018

 

Gjatë periudhës së luftës së fundit në Kosovë, u vranë gra, fëmijë e pleq, tranmseton Infopress. E si pasojë e mllefit të madh, që i ishin vrarë më të dashurit, kosovarët gjysmë të gjallë, nuk u interesonte nëse do të vdisnin sot ose nesër.

Kësisoj, pakënaqësitë e tyre, i shfaqnin kudo. Ata dilnin në rrugë që të protestonin, ngritnin dy gishta në shenjë të kërkimit të demokracisë, e cila u mungonte. Gjithashtu, fjalën demokraci e brohorisnin me aq sa mundnin, edhe pse përpara kishin tanke e armatim prej më të sofistikuarve nga ana e serbëve.

Ata nuk brengoseshin se jeta do t’u mbetej në gjysmë, donin thjeshtë që të mbeturit gjallë në Kosovë, të frymojnë lirshëm.

Shihni të plotë videon.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400