Kosovë 1999: Ushtarët amerikanë duke festuar Ditën e Pavrësisë së Amerikës (Video)

14:04 / E premte, 12 Janar 2018

 

Marinsat dhe ushtarët amerikanë  që ishin pjesë e një ekipi paqeruajtës të dërguar nga NATO në Kosovë festonin në heshtje dhe jo me shumë zhurmë festat e tyre kombëtare.

Kështu  festuan edhe  4 korrikun e vitit 1999 , Ditën e Pavarësisë Amerikane, në Kosovë, të privuar nga shpërthimi i fishekzjarreve tradicionale nga frika se zhurma do të perceptohej si armë zjarri, shkruan VideoPress.

Ushtarët në kampin  Bondsteel, bashkë me  ish-senatorin Bob Dole po festonin duke shijuar ushqimin në  tendën e  zbukuruar me yje dhe shirita.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400