Kur bëheshin homazhe tek varri i Adem Jasharit në 99-ën (VIDEO)

11:34 / E hëne, 05 Mars 2018

Sot shënohet përvjetori i 20-të  nga rënia e  komandantit legjendar, Adem Jasharit, dhe familjes së tij.

Në pamjet e realizuara nga Asociated Press më 21 qershor të vitit 1999 pas çlirimit të vendit shihen Prekazi njerëz duke bërë homazhe tek varri i Komandantit legjendar, Adem Jashari i cili ende nuk ishte rregulluar.

Adem Jashari bashkë me shokë kishte themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, me idealin e çlirimit të Kosovës.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400