Kur Fehmi Lladrovci hidhte vallen në një dasmë në vitin 1983

20:23 / E premte, 06 Prill 2018

 

Një fotografi të pa publikuar më parë ku shihet duke vallëzuar komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci e ka zbuluar djali i doktor, Hafir Shales.

Duke kujtuar babin që u rrëmbye nga forcat serbe 20 vite më parë, djali i dr. Hafir Shales ka treguar për historikun e fotografisë, shkruan lajmi.net.

Fotografia është realizuar në vitin 1983 dhe Fehmi Lladrovci shihet duke hedhur vallen në dasmën e Hafir Shalës.

“Në prag te përvjetorit te 20-te te rrembimit dhe zhdukjes se babait tim nga forcat policore serbe, e beje publike per here te pare kete foto te babit se bashku me Fehmi Lladrovcin duke vallezuar ne dasme te babit. Se bashku nisen vallen jo vetem per dasme por ata bashk nisen vallen me te madhe, atë për çlirimin e Kosoves nga pushtuesi serb!”, ka shkruar Gentirt Shala ne rrjetin social “Facebook”.

 

Image

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400