Ky njeri me armatim i bën konkurrencë edhe FSK-së (Video)

15:12 / E premte, 10 Nëntor 2017

 

Mel Bernstein me të drejtë mund të quhet “njeriu më armatosur i Shteteve të Bashkuara”, por me sa duket vendi i parë për të është i rezervuar edhe sa i përket pjesës tjetër të botës, transmeton InfoPress.

Në Amerikë ka polemika të mëdha rreth disponueshmërisë së armëve të zjarrit. Megjithatë, njerëzit në qëndimet e tyre janë të ndarë, dhe siç ndodh zakonisht, shtetet jugore konsiderojnë se posedimi i pushkëve vrasëse është një pjesë e pandashme e identitetit kombëtar.

Ndonjëherë duket se çështja e “çarmatosjes” së amerikanëve është një çështje më e vështirë sesa duket.

Mel është një nga ata që konsideron se shtëpia pa armë – është një shtëpi e plaçkitur.

Ai ka mbi 4.000 mjete vdekjeprurëse: 200 pushkë automatike, ninahedhës,  armë të tipit bazuka  dhe madje edhe disa tanke!

Fakti i pabesueshëm është gjithçka që është posedon është plotësisht ligjore në shtetin e Kolorados!

“Thjeshtë ti bëhesh i varur prej tyre (armëve), ato të hyjnë në gjak”, thotë Mel.

Bernstein është aq i dhënë pas armëve saqë në dhomën e gjumit ka shumë armë të vendosura në mur. /InfoPress

 

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400