“Liria e shqiptarëve po vjen, më mirë përgatituni”- mesazhi i fuqishëm senatorit amerikan drejtuar serbëve më 1990

14:48 / E enjte, 08 Shkurt 2018

 

Senatori amerikan Bob Dole  gjatë vizitës së tij  në Kosovë në vitin  1990 u kishte dërguar mesazh  të qartë serbëve se liria e shqiptarëve po vjen pa marrë parasysh se a u pëlqen ky fakt atyre,  apo jo.

“Në fund dëshiroj të ju falënderoj për ndihmën tuaj  dhe dëshirojmë  të ju themi se u pëlqeu apo jo liria dhe  demokracia po vijnë dhe  është më mirë  të jeni të përgatiur”,  ishin fjalët me të cilat u drejtohej zyrtarëve  të atëhershëm serbë senatori Dole, shkruan InfoPress.

Ndërkohë që ata ia kthejnë se  janë të përgatitur dhe se demokracia serbe është një ndër demokracitë më të vjetra në botë,  gjersa në pamje vërehet  senatori Dole i cili niset drejt avionit të tij  duke hezituar t’i dëgjojë. /InfoPress

Shikoni pamjet:

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400