Luftëtarët e UÇK-së me çekan mbi tankun maqedonas (Video)

08:46 / E premte, 12 Janar 2018

 

Pamjet e kësaj videoje të AP-së i takojnë gushtit të vitit 2001 dhe sipas përshkrimit janë bërë afër Tetovës.
Protagonistë kryesor janë ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare.

Ata ndër të tjera shihen edhe me çekan mbi një tank maqedonas të cilin e kanë paaftësuar paraprakisht.

Njëri nga luftëtarët në fund të videos shihet duke shfaqur gatishmërinë e tij dhe të bashkluftëtarëve qoftë për luftë, qoftë për paqe.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400