Momenti kur gjenerali Clark nervozohej keq me gazetarin për shkak të Kosovës: Më dëgjo mua… (Video)

11:04 / E mërkure, 10 Janar 2018

 

Gjenerali amerikan Wesley Clark i cili njihet për kontributin e tij të madh gjatë luftës në Kosovë, në një rast kishte pasur një përpasje të ashpër me një gazetar i cili insitonte të dinte nëse ai ishte në dijeni për planin e bombardimeve të  NATO-s në Serbi, shkruan VideoPress.

Kjo kishte ndodhur gjatë një takimi në Bruksel, me ç’rast Clark para gazetarëve e kishte përsëritur faktin se  ndërhyrja e NATO-s ishte bërë për shkak se në Kosovë kishte spastrim etnik.

Ai tutje thotë se e kishin paralajmëruar presidentin serb Millosheviq se nëse nuk ndalet spastrimi etnik në Kosovë, ata do të veprojnë dhe se e bënë këtë për të mbrojtur popullin e Kosovës.

 

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400