Momenti kur Ushtria i zuri disa çetnik serb! (VIDEO)

11:36 / E premte, 10 Nëntor 2017

 

Lufta sllavo serbe ndaj shteteve të Ballkani kishte filluar mjaftë gjatë viteve të 80-ta, shkruan Gazeta InfoPress.

Një ndër shtetet e para që bëri luftë kundër Serbisë, ishte Kroacia e cila kishte dal fitimtare ndaj okupatorit serb.

Në nj video të publikuar gjatë po asaj lufte, shihen ushtarët kroat të cilët kishin zënë disa çetnik serb, ushtarë të Serbisë.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2018 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400