Momenti kur Wesley Clark nervozohej ashpër me gazetarin për Kosovën(Video)

18:26 / E enjte, 19 Prill 2018

Ishte viti 1999, kur gjenerali i ushtrisë amerikane, Wesley Clark gjatë një takimi në Bruksel ishte përplasur keq me një gazetar për shkak të Kosovës.

Në përplasjen me gazetarin, gjenerali Clark i thotë gazetarit se krimineli, kasapi i “Ballkanit”, Sllobodan Millosheviq kishte plan spastrimin etnik të Kosovës.“Me degju mua, me degjo mua…Ky ishte një plan i Millosheviqit për pastrimin etnik të Kosovës, dëbimin e shqiptarëve nga Kosova…dhe ne e kemi paralajmëruar Millosheviqin se nëse ai e bën këtë ai dhe civilët serb do te goditen keq”, kishte thënë Clark, përcjellë “Bota sot”.

Ja video e plotë, ku momentin e përplasjes mund ta ndiqni prej sekondës 37.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2019 - Gazeta Infopress

Foto Lajm

Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren për qëllime komerciale, pa miratimin e grupit medial. Çdo kopjim dhe publikim i paautorizuar paraqet shkelje të të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale dhe si i tillë sanksionohet me dispozitat ligjore në fuqi.

E-Mail: [email protected], Tel: +386 49 102 742, +377 44 587 400